Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Yılı 2.Dönem Sınavları

Açık öğretim lisesi 2021-2022 yılı 2.dönem sınavları ile ilgili duyuru yayınlandı. Açık öğretim lisesi sınavları 1 Mart-10 Mart 2022 arasında yapılacak.

Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Yılı 2.Dönem Sınavları
Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Yılı 2.Dönem Sınavları

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 2.dönem sınavları ile ilgili bir duyuru yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda;

Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 2.dönem sınavları 01 Mart 2022 tarihi saat 09:30’dan – 10 Mart 2022 tarihi saat 23:59’a kadar online (çevrim içi) olarak yapılacaktır. İfadeleri kullanıldı.

Açık Öğretim Lisesi 2.dönem sınavlarına girecek olan öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Online Sınav Kılavuzunu mutlaka okuması gerekiyor.

Açık Öğretim Lisesi Sınav Yapılış Şekli

Not-1: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Evinde İnternet Bulunmayan Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri

Not-2: Online Sınavla ilgili olarak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 22.02.2021 tarih ve 21060217 sayılı yazılarına göre; Milli Eğitim Müdürlüklerince, "...İnternet erişimi olmayan öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce belirlenen internet erişimi olan ve bilgisayar/tablet bulunan okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması, Engelli öğrenciler tarafından talep edilmesi halinde, müdürlüğünüzce okuyucu/kodlayıcı görevlendirilerek ev/hastanede veya belirlenen okul/kurum müdürlüklerinde öğrencilerin sınava katılmasının sağlanması..." şeklinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına resmi yazı gönderilmiştir. Bu konuda talepte bulunan öğrencilerin İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına başvurması gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Sınavı Yapılırken Başka Ekran Açık Olması

Not-3: Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir. Öğrencilerimizin cep telefonu veya bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan önce kapatmaları gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi Sınav Yoğunluğu

Not-4: Sınavın ilk günü yaşanabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin, sınavın ilk günü değil de sınav takvimi içerisinde ilerleyen günlerde, özellikle hafta sonu sınav ekranlarına girmeleri daha uygun olacaktır.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı sınav tarihleri süresinde sınavlara ait soru ve cevapların kesinlikle başka kişilerle paylaşılmaması, paylaşılması durumunda karşılaşılacak durumla ilgili de uyarı yaptı. Yapılan uyarıda;

"Çevrimiçi Sınavlara Katılacak Öğrencilerimizin Dikkatine

6764 sayılı Kanun hükümleri gereğince Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan sınavlarda; Sınav sorularını ve bunların cevaplarını; internet, sosyal medya, vb. gibi platformlarda Paylaşan öğrenciler hakkında aşağıda belirtildiği şekilde işlem yapılmaktadır.

 • 6764 Sayılı Kanun hükümlerine göre; gizli olan bilgileri (Bakanlıkça yayınlanmamış sorular ve bunların cevaplarını) hukuka aykırı olarak elde eden veya elinde bulunduran kişi, fiili daha ağır cezayı gerektiren başka bir suç oluşturmadığı takdirde, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
 • Bu bilgileri ifşa eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır.
 • Sınav sorularını paylaşan öğrenci, sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıl süreyle Bakanlık tarafından yapılan (Ehliyet sınavları dahil) hiçbir sınava aday olarak başvuramaz ve giremez.

Tüm öğrencilerimize Başarılar Dileriz" dendi.

AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) SINAVLARI KLAVUZU

SINAVIN ADI

Açık Öğretim Kurumları(Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu), 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem Online (Çevrim İçi) Sınavları

SINAV TAKVİMİ

Açık öğretim kurumları 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. dönem sınavları için online sınav sistemi 01.03.2022 (saat 09.30’dan) - 10.03.2022 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında açılacaktır.

SINAV UYGULAMASI

 1. Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.
 2. Öğrenciler, aynı eğitim ve öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınav türlerinden yalnızca birine katılabileceklerdir.
 3. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.
 4. Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine
 5. Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) "444 0 632" danışma hattı ile görüşerek şifrelerini öğrenebileceklerdir.
 6. Sınav sistemine girişte ÖDSGM tarafından hazırlanan gizlilik taahhütnamesi öğrenciler tarafından onaylanacaktır.
 7. Online sınav uygulaması başlamadan önce sınav kuralları elektronik ortam üzerinden öğrenciye bildirilecektir. Bu bildirim ile öğrenci, sınav kurallarını kabul etmiş sayılacaktır. Sınav kurallarını ihlal eden öğrenci ve sınav görevlilerine, 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun uyarınca cezai müeyyideler uygulanacaktır.
 8. Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.
 9. Öğrenciler, sınav süresi içinde kendilerine atanan en fazla 15 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek sınavı başlatıp
 10. Sorular, soru numarası sırasında ve ekranda bir soru ve cevap seçenekleri yer alacak şekilde gösterilecektir.
 11. Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.
 12. Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.
 13. Öğrenciler, seçilen derse ait sınavı başlattıktan sonra aktif sınav bitmeden diğer dersin sınavını başlatamayacaklardır.
 14. Öğrenciler, istedikleri zaman sınavı bitirebileceklerdir. Sınavı süresi içinde bitirmeyen öğrenciler için 25 dk. sonunda sistem tarafından sınav bitirilecek ve değerlendirme buna göre yapılacaktır. Sınavı bitirilen derse ait sorular ve cevaplar öğrencilere gösterilmeyecektir.
 15. Öğrenciler sınavlarını tamamlayamadan oturum herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa bu durumun bir daha tekrarlanmayacağı bir ortamda belirtilen son tarihe kadar “bir defaya mahsus” sınava kaldıkları yerden devam
 16. Bir dersi seçerek sınavı başlatan ve hiçbir soruya cevap vermeden bitiren öğrenci “Sınava Girdi” sayılacak ve derse ait puanı “Sıfır” olacaktır. Öğrencinin tanımlanan tarih ve saatler içinde mevcut derslerinden sınava katılmaması hâlinde katılmadığı ders/derslerden “Sınava Girmedi” olarak işlem yapılacaktır.
 17. Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal
 18. Öğrenciler, sınav sırasında basılı ya da dijital herhangi bir bilgi kaynağı kullanmayacaklardır.
 19. Öğrenciler, sınav sırasında sınav sistemi ekranına ilişkin herhangi bir şekilde ekran görüntüsü alma, görüntü kaydetme, görüntü aktarma, kopyalama ya da yazdırma gibi işlemler yapmayacaklardır. Öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması durumunda sınavı sonlandırılarak geçersiz sayılacaktır.
 20. Sınav soru ve cevaplarının, sınav sırasında veya sonrasında her türlü paylaşımı yasaktır. Sınav ekranında öğrencileri tanımlayacak güvenlik kodu bulunacak ve paylaşım ihlali hâlinde öğrenciler hakkında 6764 sayılı Kanun hükümlerince işlem yapılacaktır.
 21. Yetersizliği olan (engelli) öğrencilere yönelik aşağıdaki esaslara uyulur;
 22. Sınav sırasında, öğrencilerin karşılaşabilecekleri biyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarından dolayı sınava kısa süreli ara vermesi gereken durumlarda kolaylık sağlanacaktır. Öğrencilere ek süre verilmeyecektir.
 23. Görme engelli öğrencilerin, ilçe millî eğitim müdürlüklerine sınavdan 7 (yedi) gün önce başvurarak “okuyucu/kodlayıcı” talebinde bulunmaları durumunda bu öğrencilerin halk  eğitimi merkezlerinde sınav tarihleri arasında uygun günlerde sınava alınmaları sağlanacaktır.
 24. Öğrenciye bağlı olmayan internet kesintilerinden kaynaklı sınavdan düşmelerde ve sınav sisteminden kaynaklı teknik sebeplerle öğrencinin sınavı tamamlayamadığının tespit edilmesi hâlinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile telafi sınavı yapılabilecektir.
 25. Sınav sırasında internet ağının bölge/ülke genelini de etkileyecek şekilde saldırıya uğraması ya da onarımının ve etkilerinin kısa sürede giderilemediği arıza durumlarının, tespit edilmesi halinde Merkez Sınav Kurulu kararı ile (yurt dışı için yurt dışı eğitim müşavirliği/ataşeliğince) telafi sınavı yapılabilecektir.
 26. Öğrenciler, kullandıkları masaüstü/dizüstü bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarının pil, batarya veya şarj durumları ile kablolu/kablosuz internet bağlantılarından ve bunların ayarlarından kendileri sorumlu olacaklardır. Belirtilen durumlar nedeniyle sınav anında sorun yaşayan öğrenciler için telafi sınavı yapılmayacak, bu öğrenciler sınava girmedi sayılacaklardır.
 27. Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebileceklerdir.
 28. Ceza ve İnfaz Kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlü adaylar online sınav uygulamasına alınmayacaktır. HBÖGM tarafından tutuklu ve hükümlü adayların online sınav uygulamasına giriş yapmasını engelleyecek tedbirler alınacaktır. Online sınav uygulamasına katıldığı tespit edilen tutuklu ve hükümlü adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.
 29. Sınav soru ve cevapları yayımlanmayacaktır.
 30. Sınav uygulamasında yer alacak sorulara ilişkin ders adı, ders kodu bilgileri Ek-1 “Ders Detayları Tablosu”nda belirtilmiştir.

DEĞERLENDİRME

 1. Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.
 2. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.
 3. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.
 4. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil
 5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILMASI

 1. Öğrencilerin sınavı;
  1. Başvuru şartlarını taşımadığı hâlde sınava girmek,
  2. Öğrencinin yerine başkasının sınava girmesi ya da öğrencinin başkası adına soruları cevaplaması, öğrencinin sınavı teknik hilelerle (ekran karartma, ekran kilitleme, ) duraklatması ya da sınavın güvenliğini ve akışını etkileyecek herhangi bir eylemde bulunması veya öğrencinin sınav sırasında ekran dışına çıkması,
  3. Sınav kurallarının ihlal edilmesi,

ç. Öğrencinin, aynı eğitim ve öğretim yılı ve dönemi için daha önce yapılan sınavlara katılmış olması durumlarında, geçersiz sayılacaktır.

 İTİRAZLAR

 1. Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içinde; C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve

Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 1. İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.
 2. Sınav soruları/cevap anahtarlarına ve sınav sonuçlarına ilişkin yapılan itirazlar ÖDSGM tarafından adaylara bildirilecektir. Ayrıca sınavın işleyişi ile ilgili ÖDSGM tarafından çözüme ulaştırılamayan itirazlar ise BİGM tarafından sonuçlandırılarak ÖDSGM'ye
 3. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 4. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.

 İLETİŞİM VE DUYURU

Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler

444 06 32

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler

444 06 32

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Halkla İlişkiler

444 06 32

Açık Öğretim Ortaokulu Halkla İlişkiler

444 06 32

Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası

0 312 213 01 75

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Faks Numarası

0 312 213 01 76

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Faks Numarası

0 312 213 01 76

Açık Öğretim Ortaokulu Faks Numarası

0 312 213 01 73

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

0 312 413 32 48

Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No:21 060-Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21 06500 Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

 Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Yazışma Adresi

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No: 21 06500 Teknikokullar-Yenimahalle/Ankara

 Açık Öğretim Ortaokulu Yazışma Adresi

Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü Emniyet Mahallesi, Milas Sokak, No :21 06500 Teknikokullar-Yenimahalle/ANKARA

 İnternet Adresleri

https://www.meb.gov.tr/

 http://aol.meb.gov.tr/ https://aio.meb.gov.tr/

http://maol.meb.gov.tr/ https://aoihl.meb.gov.tr/

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Başarılar Dileriz.

Ek-1

DERS DETAYLARI TABLOSU

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ, MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ, AÇIK ÖĞRETİM İMAM HATİP LİSESİ

S.N

DERS KODU

 

DERS ADI

1

817

AKAİD 1

2

441

BİYOLOJİ - 1

3

443

BİYOLOJİ - 3

4

151

COGRAFYA 1

5

111

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1

6

112

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 2

7

115

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5

8

611

DİNLER TARİHİ_1

9

121

FELSEFE - 1

10

125

FELSEFE - 3

11

511

FIKIH 1

12

421

FİZİK - 1

13

713

İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 1

14

819

KELAM 1

15

432

KİMYA - 2

16

999

MATEMATİK - 2

17

825

OSMANLI TÜRKÇESİ 1

18

222

SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 2

19

159

SEÇMELİ COĞRAFYA 1

20

160

SEÇMELİ COĞRAFYA 2

21

480

SEÇMELİ EKONOMİ 1

22

429

SEÇMELİ FİZİK 1

23

973

SEÇMELİ GİRİŞİMCİLİK 1

24

167

SEÇMELİ MATEMATİK 2

25

637

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2

26

931

SİYER-1

27

132

TARİH 2

28

465

TEMEL DİNİ BİLGİLER 1

29

544

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 4 (*)

30

547

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 7 (*)

31

548

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 8 (*)

32

181

YABANCI DİL - 1

33

244

YABANCI DİL - 5

34

502

YABANCI DİL - 8

35

818

AKAİD 2

36

442

BİYOLOJİ - 2

37

444

BİYOLOJİ - 4

38

152

COGRAFYA 2

39

117

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 7

40

118

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 8

41

612

DİNLER TARİHİ_2

42

126

FELSEFE - 4

43

512

FIKIH 2

44

422

FİZİK - 2

45

423

FİZİK - 3

46

424

FİZİK - 4

47

714

İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ 2

48

820

KELAM 2

49

431

KİMYA - 1

50

998

MATEMATİK - 1

51

164

MATEMATİK - 4

52

826

OSMANLI TÜRKÇESİ 2

53

221

SAĞLIK BİLGİSİ VE TRAFİK KÜLTÜRÜ 1

54

450

SEÇMELİ BİYOLOJİ 2

55

469

SEÇMELİ ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ 1

56

607

SEÇMELİ DEMOKRASİ VE İNSAN HAKLARI 1

57

486

SEÇMELİ İŞLETME 1

58

440

SEÇMELİ KİMYA 2

59

539

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 1

60

488

SEÇMELİ SANAT TARİHİ 1

61

215

SEÇMELİ SOSYOLOJİ 1

62

139

SEÇMELİ TARİH 1

63

932

SİYER-2

64

141

T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 1

65

131

TARİH 1

66

137

TARİH 5

67

466

TEMEL DİNİ BİLGİLER 2

68

541

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1 (*)

69

182

YABANCI DİL - 2

70

243

YABANCI DİL - 4

71

501

YABANCI DİL - 7

72

153

COĞRAFYA 3

73

154

COĞRAFYA 4

74

113

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 3

75

114

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 4

76

116

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 6

77

122

FELSEFE - 2

78

433

KİMYA - 3

79

434

KİMYA - 4

80

163

MATEMATİK - 3

81

449

SEÇMELİ BİYOLOJİ 1

82

430

SEÇMELİ FİZİK 2

83

439

SEÇMELİ KİMYA 1

84

487

SEÇMELİ MANTIK 1

85

166

SEÇMELİ MATEMATİK 1

86

540

SEÇMELİ PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 2

87

214

SEÇMELİ PSİKOLOJİ 1

88

636

SEÇMELİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 1

89

142

T.C.İNK.TAR. VE ATA. - 2

90

133

TARİH 3

91

134

TARİH 4

92

138

TARİH 6

93

542

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 2 (*)

94

543

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 3 (*)

95

545

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 5 (*)

96

546

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 6 (*)

97

242

YABANCI DİL - 3

98

500

YABANCI DİL - 6

 

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU

S.N.

DERS ADI

SINIF

DERS KODU

1

TÜRKÇE

5

550 (501)

2

MATEMATİK

5

551 (502)

3

FEN BİLİMLERİ

5

552 (503)

4

SOSYAL BİLGİLER

5

553 (504)

5

YABANCI DİL

5

554 (507)

6

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

5

555 (508)

7

TÜRKÇE

6

630 (601)

8

MATEMATİK

6

631 (602)

9

FEN BİLİMLERİ

6

632 (603)

10

SOSYAL BİLGİLER

6

633 (604)

11

YABANCI DİL

6

634 (607)

12

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

6

635 (608)

13

TÜRKÇE

7

730 (701)

14

MATEMATİK

7

731 (702)

15

FEN BİLİMLERİ

7

732 (703)

16

SOSYAL BİLGİLER

7

733 (704)

17

YABANCI DİL

7

735 (707)

18

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

7

736 (708)

19

TÜRKÇE

8

830 (801)

20

MATEMATİK

8

831 (802)

21

FEN BİLİMLERİ

8

832 (803)

22

T.C.İNK.TAR. VE ATATÜRKÇÜLÜK

8

834 (806)

23

YABANCI DİL

8

835 (807)

24

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ

8

836 (808)

Açık Öğretim Lisesi Online Sınav Kılavuzu'nu Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden okumak için tıklayın.